Otázky a odpovědi

1) Co do červeného kontejneru patří a co ne?

Do stacionárních kontejnerů patří baterie a drobná elektrozařízení jako jsou např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky a podobně.

Do kontejnerů nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky, velké a malé domácí spotřebiče (jako např. ledničky, pračky, chladničky a podobně), stejně jako tonery, CD, videokazety a jiná záznamová media.

Rozměr vhozu je 40 x 50 cm.

2) Proč se má třídit elektro od směsného odpadu?

Staré spotřebiče v sobě mají jak nebezpečné, tak i využitelné materiály. Díky třídění a recyklaci starých spotřebičů se daří chránit životní prostředí před kontaminací nebezpečnými látkami a současně šetříme přírodní zdroje. Recyklace je výhodnější, než těžba surovin ze Země.

3) Kam mohu odevzdat velké spotřebiče, jako je televize, nebo lednička?

Na www.sberne-dvory.cz si můžete snadno vyhledat nejbližší sběrný dvůr.

4) Proč do červeného kontejneru nepatří zářivky a úsporky?

Obsahují malé množství rtuti, které ale nesmí uniknout do ovzduší. Současně jsou křehké a v červeném kontejneru by se rozbily. V prodejnách elektro a na sběrných dvorech jsou na úsporky a zářivky připraveny speciální sběrné nádoby.

5) Proč nejsou červené kontejnery v našem městě, nebo obci?

Informujte se u kompetentnícho pracovníka Vašeho města, nebo obce, zda již byla uzavřena smlouva se společností ASEKOL, je možné, že instalace je již v plánu. V opačném případě jistě dostanete na stejném místě  vysvětlení, proč ve Vašem okolí chybí červené kontejnery.

Novinky

Soutěž AKTIVNÍ OBEC 2019 je opět tady! - 25.03.2019
Letos startuje již 3. ročník soutěže pro obce v propagaci a sběru elektrozařízení v červených stacionárních kontejnerech. Soutěž je určena pro o... »

Praha v červeném pomohla hendikepovaným! - 11.07.2018
Zábava a zážitky, přesně v tomto duchu se nesla sobota 23. června. V rámci akce Praha v červeném se opět spojila ekologie, zodpovědný přístup k živ... »

Archiv novinek »Navigace:

Úvod > Nej dotazy