Novinky

Na Olomoucku se objevily nové červené kontejnery na drobné elektro | 13.04.2011

Osm speciálních kontejnerů na drobná elektrozařízení mohou nově využívat obyvatelé menších měst na Olomoucku. Obyvatelé Šternberka, Uničova a Litovle tak mohou do moderních červených nádob odhazovat nepotřebné počítačové klávesnice či myši, staré audiopřehrávače, rádia nebo mobilní telefony. Nádoby jsou vybaveny také kapsou na vybité baterie a monočlánky. Umístění kontejnerů je výsledkem spolupráce Olomouckého kraje a kolektivním systémem ASEKOL.
více »

Občané Třebíče mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 12.04.2011

Od 12. dubna je občanům Třebíče k dispozici deset červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s Městským úřadem Třebíč rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Červené kontejnery ve městě usnadní lidem třídit drobný elektroodpad a baterie | 10.04.2011

Poděbradští mají nyní zjednodušenou možnost třídění vysloužilých drobných elektrozařízení a baterií. Odbor životního prostředí ve spolupráci s neziskovou společností ASEKOL, která organizuje sběr a recyklaci elektroodpadu, totiž v ulicích města k tomuto účelu rozmístili tři speciální kontejnery. Jde o další krok, jak občanům usnadnit třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané kraje Vysočina mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 07.04.2011

Od 4. dubna mohou občané města Jihlava začít využívat 22 nových červených kontejnerů na drobné elektrospotřebiče a baterie. Do konce měsíce se počet kontejnerů v celém kraji Vysočina rozšíří na 127 kusů. Společnost ASEKOL zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení umístila kontejnery v Jihlavě ve spolupráci s magistrátem. V kraji se na jejich instalaci podílí Krajský úřad kraje Vysočina. Dotaci na výrobu a instalaci nádob poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery mají občanům ulehčit třídění elektrospotřebičů a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané Tábora mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 08.03.2011

Od konce února je občanům Tábora k dispozici 11 červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s městským úřadem Tábor rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Fond ASEKOL zároveň ve městě finančně podpořil rekonstrukci kontejnerových stání. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané Středočeského kraje mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 02.02.2011

Od včerejška je v ulicích Nymburku, Poděbrad, Městce Králové a Dobrovic občanům k dispozici celkem jedenáct červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s městskými úřady měst rozmístila nezisková společnost ASEKOL zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici se směsným odpadem, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11


Navigace:

Úvod > Novinky