Novinky

Občané Plzně mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 31.01.2011

Od konce ledna je v ulicích Plzně občanům k dispozici dalších jedenáct červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Prvních šestnáct kontejnerů bylo umístěno koncem minulého roku na území MO Plzeň 1. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s úřadem městského obvodu Plzeň 2 rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Fond ASEKOL zároveň ve městě finančně podpořil rekonstrukci kontejnerových stání. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané Chebu mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 10.12.2010

Od 7. prosince jsou v ulicích Chebu občanům k dispozici čtyři červené kontejnery určené pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s městským úřadem Cheb rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané Prachatic mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 09.12.2010

Od poloviny prosince je v ulicích Prachatic občanům k dispozici pět červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Ty zde ve spolupráci s prachatickým městským úřadem rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem instalace je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Občané Strakonic mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 09.12.2010

Od poloviny prosince je v ulicích Strakonic občanům k dispozici deset červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Ty zde ve spolupráci se strakonickým městským úřadem rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem instalace je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Barevné nádoby na tříděný odpad doplní červené kontejnery na elektro | 07.12.2010

Dnešní den lze označit za průlomový oblasti třídění odpadu. V Moravskoslezském kraji byl totiž pokřtěn a uveden do provozu nový typ kontejneru na tříděný odpad. Do červených nádob ASEKOLu mohou lidé vkládat staré elektrospotřebiče. V Ostravě byli zároveň vyhlášeni vítězové soutěže O keramické sluchátko. Elektrozařízení v Moravskoslezském kraji nejlépe třídí v Bílovci, Petřvaldu u Karviné a Úvalně.
více »

Občané Plzně mohou snáze třídit elektroodpad a baterie | 02.12.2010

Od konce listopadu je v ulicích Plzně občanům k dispozici čtrnáct červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Červená barva se tak stává další barvou v třídění odpadů. Kontejnery ve spolupráci s úřadem městského obvodu Plzeň 1 rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Fond ASEKOL zároveň ve městě finančně podpořil rekonstrukci kontejnerových stání. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem sběru menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí ve směsném odpadu, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

Obyvatelé Přerova mohou odhazovat drobné elektro do červených kontejnerů | 30.11.2010

Osmnáct speciálních nádob na drobná elektrozařízení mohou nově využívat obyvatelé Přerova. Město se tak stalo po krajské metropoli druhým místem v regionu, kde lze do moderních červených kontejnerů odhazovat nepotřebné počítačové klávesnice či myši, staré audiopřehrávače, rádia nebo mobilní telefony. Nádoby jsou vybaveny také vhozem na vybité baterie a monočlánky. Umístění kontejnerů je výsledkem spolupráce přerovské radnice s Olomouckým krajem a kolektivním systémem ASEKOL.
více »

Občané Liberce mohou snáze třídit elektroodpad | 02.11.2010

Od začátku listopadu je v ulicích Liberce občanům k dispozici deset červených kontejnerů určených pro sběr drobných vysloužilých elektrospotřebičů a baterií. Ty ve spolupráci s libereckým magistrátem rozmístila nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Dotaci na jejich výrobu a instalaci poskytl Státní fond životního prostředí ČR. Cílem je ulehčit občanům třídění elektroodpadu a zároveň zvýšit objem menších spotřebičů. Právě ty totiž nejčastěji končí v popelnici, odkud se k ekologické recyklaci nedostanou.
více »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11


Navigace:

Úvod > Novinky