Novinky

Startuje akce REDBAG | 08.09.2017

Likvidace drobného elektrozařízení vhozeného do kontejneru se směsným odpadem znamená pro obec náklady navíc. V průběhu října 2017 se proto ve vybraných městských částech a obcích uskuteční osvětová akce REDBAG se zaměřením na osvětu třídění starého elektrozařízení.

Do domácností rozneseme přibližně 2 000 červených tašek a informačních letáků. Na přiloženém letáku budou vždy uvedeny lokality, kde obyvatelé naleznou červené kontejnery na drobná elektrozařízení. Členové domácností tak mohou vložit nepotřebné elektrospotřebiče do červených tašek a odnést je do červených kontejnerů.

Celá akce podporuje třídění nefunkčního elektrozařízení a tím i snižuje negativní dopad na životní prostředí. Novinkou této akce je letos i soutěž o mobilní telefon, její pravidla jsou k nalezení také na přiloženém letáčku.

Červené kontejnery slouží k odkládání výhradně drobných elektrozařízení typu kalkulačka, telefon, rádio, klávesnice apod. Větší vysloužilá elektrozařízení (např. televize, monitor, vysavač apod.) je nutné zanést do sběrného dvora a neodkládat je k červeným kontejnerům.

Zpět na novinkyNavigace:

Úvod > Novinky > Startuje akce REDBAG