Novinky

Nefunkční elektro má doma každý druhý | 26.06.2017

Již druhým rokem oslovujeme české domácnosti s informacemi o recyklaci elektrozařízení prostřednictvím našich červených tašek dodávaných do schránek. Po celé republice se podařilo rozeslat více než 150 000 ks.

Nefunkční elektro má doma každý druhý

Na přelomu roku jsme společně s informacemi o recyklaci elektra podpořené červenými taškami rozeslali dotazníkové šetření, jak na tom jsou české domácnosti. Z průzkumu, kterého se účastnilo na 41 000 domácností vyplynulo, že každý druhý máme doma nefunkční elektrozařízení k recyklaci.

Vysloužilé elektro, které se nachází v domácnosti je právě to, které převážně končí ve směsném odpadu. Většina z nás nejde se starým fénem, rádiem nebo klávesnicí do sběrného dvoru. Právě proto jsou po celé republice rozmisťovány červené kontejnery, které mají české domácnosti v nejbližším okolí.

V osvětové kampani s červenými taškami budeme pokračovat opět na podzim. V každém kraji tak další domácnosti získají informace o tom jak se má správně recyklovat elektro a kde je v jejich nejbližším okolí červený kontejner.

Zpět na novinkyNavigace:

Úvod > Novinky > Nefunkční elektro má doma každý druhý