Hlavním hrdinou je náš červený kontejner

Třetí ročník soutěže AKTIVNÍ OBEC běží od dubna do září

Soutěž je určena pro obce, ve kterých probíhá sběr elektrozařízení prostřednictvím červených stacionárních kontejnerů společnosti ASEKOL.

Cílem je zvýšit povědomí občanů o nutnosti třídění odpadů a odděleného odkládání vysloužilých elektrozařízení v rámci zpětného odběru. Hlavní zaměření je na propagaci sběru drobných elektrozařízení ve stacionárních kontejnerech. Současně za každé vybrané kilo vysloužilého elektroodpadu získá Národní rada osob se zdravotním postižením ČR jednu korunu.

Od 1. dubna do 30. září je možné se přihlásit a zapojit se tak do soutěže, ve stejném období soutěž probíhá - jednotlivá kriteria jsou tedy posuzována s ohledem na toto období.

Více informací o soutěži naleznete zde.

 

Soutěž REDBAG bude startovat i v roce 2018!

Informace z minulého ročníku

Na podzim 2017 proběhla ve vybraných městech osvětová akce REDBAG, která má občany upozornit na možnost třídění starého elektra. Likvidace drobného elektrozařízení, které občané hodí do směsného odpadu, představuje totiž pro obec další náklady.

Dostatek informací o správném třídění drobných elektrospotřebičů je pro občany impulzem, aby využívali červených kontejnerů, které mají svému bydlišti nejblíže. I proto se ve vybraných lokalitách opět uskutečnila akce REDBAG, která má třídění starého elektra podpořit.

Celá akce byla navíc podpořena soutěží o tablet a 10 powerbank, kdy zájemci vyplňovali krátký dotazník a tipovali odpověď na správnou otázku.

A kdo nakonec vyhrál?

Věra Mojžíšová, Pardubický kraj - tablet
Lucie Vančurová, Jihomoravský kraj - powerbanka
Hanka Vaňková, Zlínský kraj - powerbanka
Tomáš Kořínek, Královéhradecký kraj - powerbanka
Václav Fátor, Královéhradecký kraj - powerbanka
Petra Studeníková, Zlínský kraj - powerbanka
Silvie Pařízková, Pardubický kraj - powerbanka
Hana Vaňková, Zlínský kraj - powerbanka
Magda Jurníková, Zlínský kraj - powerbanka
Karel Vaněk, Zlínský kraj - powerbanka
Miroslav Kuban, Olomoucký kraj - powerbanka

Výhercům moc gratulujeme a ozveme se jim s podrobnostmi o předání výhry.


Jak se zbavit vysloužilého elektra? Fanoušci Karviné a Opavy budou soutěžit o vstupenky na fotbal zdarma

Máte doma starý telefon, fén nebo třeba toustovač? Pak máte jedinečnou možnost vyměnit je za vstupenku zdarma na fotbalový zápas a podpořit tak místní fotbalový tým!

Prvních sto zájemců, kteří před vybranými zápasy MFK Karviná a Slezský FC Opava přinesou ke stadionu do přistaveného červeného kontejneru vysloužilé elektro, získají zdarma vstupenky na následující domácí zápas příslušného týmu.

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizujeme za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

V Moravskoslezském kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 308 červených kontejnerů, přičemž statutární město Karviná disponuje 20 ks červených kontejnerů. Stejný počet červených kontejnerů je umístěn také v Opavě a blízkém okolí.

 

Více informací o soutěži naleznete v podmínkách soutěže

 

Do soutěže o AKTIVNÍ OBEC se zapojily již desítky obcí

Na vítěze čeká odměna 20 000,- Kč. Podpořte svoji obec, vytřiďte doma staré elektro a vhoďte ho do nejbližšího červeného kontejneru.

Do 10.7.2017 můžete plnit druhé hodnotící kritérium. Propagaci zpětného odběru a recyklace, tak mlžete doplnit i do červencových vydání svých zpravodajů.

Soutěž AKTIVNÍ OBEC startuje

Od dubna do konce června je možné se přihlásit a zapojit se tak do soutěže.

Co získáte?

Vítězem se stane obec, která získá v rámci soutěže nejvíce bodů. Hlavní cenou je šek na 20 000 Kč určených na zlepšení nakládání s odpady v obci. Navíc nejlepší obci v každém kraji bude předán dárkový balíček s propagačními předměty.

Každá vítězná obec získá certifikát o podpoře pro Národní radu osob se zdravotním postižením České republiky.

O tom jak se zapojit více ZDE.

 

Červený kontejner je mobilní a vyráží na cestu po Praze již od března!

Ve spolupráci se společností CORETEX CZ SE a s Českým červeným křížem rozšiřujeme stacionární červené kontejnery také o mobilní kontejnery, které budou umístěny v rámci projektu Mobileco v Praze 1 a 2. Využít ho tak mohou i obyvatelé, kteří nemají červený stacionární kontejner ve svém okolí.

Společnost ASEKOL ve spolupráci s projektem Mobileco tak plní svůj dlouhodobý cíl usnadnit veřejnosti cestu k recyklaci. Veřejnost může využít mobilní kontejner, vhodit do něj drobné elektrozařízení z domácnosti a kvůli např. klávesnici nehledat sběrný dvůr. Součástí kontejneru je i oddělená část na sběr použitého textilu, takže můžete přinést rovnou i Vaše nepotřebné oblečení.

Termíny a lokality přistavení mobilního kontejneru pro měsíc březen:

Praha 1 – textil a elektro

15.03.2017 - Široká – naproti FF UK

16.03.2017 - Ostrovní u ZŠ

17.03.2017 - Štěpánská x Řeznická

20.03.2017 - Petrské nám.x Lodecká

21.03.2017 - Haštalská u č.2

Praha 2 – textil a elektro

11.03. - 12.03.2017 - Kladská x Lužická

18.03. - 19.03.2017 - Na Kozačce x Rybalkova

Aktuální harmonogram přistavení mobilního kontejneru, naleznete na webu projektu Textileco. Termíny jsou zveřejňovány se sedmidenním předstihem.

Do červeného kontejneru patří drobná elektrozařízení (např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony a další).

Do červeného kontejneru nepatří: televizory, počítačové monitory, zářivky a úsporné žárovky.

Každý kdo využije tento mobilní červený kontejner podpoří Český červený kříž. Děkujeme, že pomáte s námi.

Všechna průmyslová práva vyhrazena společností CORETEX CZ SE.

Novinky

Soutěž AKTIVNÍ OBEC 2019 je opět tady! - 25.03.2019
Letos startuje již 3. ročník soutěže pro obce v propagaci a sběru elektrozařízení v červených stacionárních kontejnerech. Soutěž je určena pro o... »

Praha v červeném pomohla hendikepovaným! - 11.07.2018
Zábava a zážitky, přesně v tomto duchu se nesla sobota 23. června. V rámci akce Praha v červeném se opět spojila ekologie, zodpovědný přístup k živ... »

Archiv novinek »Navigace:

Úvod > Akce