Novinky

100 kontejnerů vyrobila Chráněná dílna v Odrách, dalších 100 ji čeká | 13.01.2017

Vánoce v Odrách na Olomoucku oslavili také prací, ale rádi. Chráněná dílna Odry, která nyní zaměstnává přes 35 osob znevýhodněných na trhu práce, získala významnou zakázku na výrobu červených kontejnerů na elektroodpad. Venkovní nádoby na sběr starého elektra vyvinul kolektivní systém ASEKOL, který se zabývá sběrem vysloužilého elektrozařízení a dlouhodobě podporuje zaměstnávání lidí s jakýmkoli znevýhodněním. Zakázku na výrobu vyhrály Strojírny Loštice. Montáž kontejnerů pak zajišťuje právě Chráněná dílna v Odrách, která uspěla ve veřejném výběrovém řízení a do konce roku má za úkol připravit do oběhu 200 ks nových červených kontejnerů. Práce v dílně jsou již v plném proudu, hotovo je nyní 100 červených kontejnerů, které budou postupně umístěny v regionech po celé České republice.
více »

V ulicích bude dalších 300 červených kontejnerů | 27.09.2016

Od začátku roku 2016 je po celé České republice o 300 červených kontejnerů více. Celkem jich tedy již je 2 552. Staré elektrozařízení totiž nepatří do směsného odpadu, kam jej běžně vyhazujeme, ale do červeného kontejneru. Odtud je nebezpečný elektroodpad svezen na třídicí a zpracovatelské linky. Víte, že již v České republice dosahuje 80 % zpětného materiálového využití?
více »

Prázdniny ve sportovním duchu | 15.08.2016

Prázdniny jsou v plném proudu, ale to neznamená, že se s námi nemůžete potkat na akcích. V rámci akce pořádané ve spolupráci s Plzeňským krajem jsme vzdělávali o nutnosti třídění starého elektrozařízení v rámci EKOHER v rekreačním středisku u Boleváku nebo jste nás mohli potkat na akci pořádané naším partnerem Cesta za snem z.s. na pražském HandyKvadriatlonu...
více »

Červené tašky připomněly, jak se zbavit vysloužilého elektra | 01.10.2015

Nezisková společnost ASEKOL provozující celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení se snaží nejen rozmísťováním a pravidelným vyvážením speciálních červených kontejnerů v Česku rozšířit možnosti recyklace nepotřebného elektra. V září nechala například prostřednictvím České pošty části obyvatel Jihlavy, Pardubic a Tábora doručit červené tašky, do kterých mohli lidé vysloužilé spotřebiče nasbírat a po té vložit do nejbližšího červeného kontejneru. Jde o další krok, kterým se ASEKOL snaží zvýšit povědomí lidí v oblasti recyklace elektra a jeho celkové dostupnosti.
více »

Jan Vrba: snažíme se recyklaci elektra lidem co nejvíc usnadnit | 25.08.2015

Před deseti lety stál u zrodu recyklace elektrozařízení v České republice a neziskové společnosti ASEKOL. Janu Vrbovi a jeho týmu z ASEKOLU se díky inovativnímu přístupu podařilo Česko zaplavit červenými kontejnery a naučit Čechy třídit nejen velké elektrospotřebiče, ale i ty drobné. "Když v srpnu 2015 začal na základě evropských směrnic platit zákon o odpadech upravující zpětný odběr a recyklaci elektrospotřebičů, třídili Češi něco málo přes 2 kg elektrozařízení na osobu ročně. Dnes je to 5 kg vráceného vysloužilého elektrozařízení na osobu a rok, což znamená, že o čtvrtinu překračujeme závazné evropské směrnice," říká předseda představenstva neziskové společnosti ASEKOL Jan Vrba. Češi tedy dokázali během deseti let objem vrácených spotřebičů na osobu více než zdvojnásobit. Patří k jasným leaderům střední a východní Evropy a množství sebraného vysloužilého elektrozařízení je srovnatelné se západními evropskými státy.
více »

I nadále můžete hlasovat pro Váš oblíbený sběrný dvůr | 19.08.2015

Od poloviny července můžete hlasovat pro nejlepší sběrný dvůr a vyhrát tak zbrusu nový chytrý mobilní telefon či powerbanku. Cílem je najít nejlepší sběrný dvůr, který by měl být co nejdostupnější, uklizený, s ochotnou obsluhou, přívětivou otevírací dobou a širokým rozsahem odebíraných komodit.
více »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10


Navigace:

Úvod > Novinky