Hlavním hrdinou je náš červený kontejner

Vyplňte anketu a soutěžte s námi o tablet nebo jednu z 10 powerbank!

Víte, kam patří staré a nefunkční drobné elektrozařízení? Ano, do červeného kontejneru.

Budeme rádi, pokud nám odpovíte na pár krátkých otázek. Pomůžete nám tak zdokonalit a vylepšit naše vzdělávací programy i naše služby pro vás.

A co za to můžete získat? Značkový tablet SAMSUNG nebo jednu z 10 powerbank. Vyhrávají ti, jejichž odpověď na soutěžní otázku bude nejblíže skutečně zjištěnému číslu. Více se dozvíte v pravidlech soutěže.

Přejít na anketu.

 

Jak se zbavit vysloužilého elektra? Fanoušci Karviné a Opavy budou soutěžit o vstupenky na fotbal zdarma

Máte doma starý telefon, fén nebo třeba toustovač? Pak máte jedinečnou možnost vyměnit je za vstupenku zdarma na fotbalový zápas a podpořit tak místní fotbalový tým!

Prvních sto zájemců, kteří před vybranými zápasy MFK Karviná a Slezský FC Opava přinesou ke stadionu do přistaveného červeného kontejneru vysloužilé elektro, získají zdarma vstupenky na následující domácí zápas příslušného týmu.

Akci na podporu sběru nepotřebného drobného elektra do červených kontejnerů v Moravskoslezském kraji organizujeme za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

V Moravskoslezském kraji lze vysloužilé elektro třídit již do 308 červených kontejnerů, přičemž statutární město Karviná disponuje 20 ks červených kontejnerů. Stejný počet červených kontejnerů je umístěn také v Opavě a blízkém okolí.

 

Více informací o soutěži naleznete v podmínkách soutěže

 

Do soutěže o AKTIVNÍ OBEC se zapojily již desítky obcí

Na vítěze čeká odměna 20 000,- Kč. Podpořte svoji obec, vytřiďte doma staré elektro a vhoďte ho do nejbližšího červeného kontejneru.

Do 10.7.2017 můžete plnit druhé hodnotící kritérium. Propagaci zpětného odběru a recyklace, tak mlžete doplnit i do červencových vydání svých zpravodajů.

Soutěž AKTIVNÍ OBEC startuje

Od dubna do konce června je možné se přihlásit a zapojit se tak do soutěže.

Co získáte?

Vítězem se stane obec, která získá v rámci soutěže nejvíce bodů. Hlavní cenou je šek na 20 000 Kč určených na zlepšení nakládání s odpady v obci. Navíc nejlepší obci v každém kraji bude předán dárkový balíček s propagačními předměty.

Každá vítězná obec získá certifikát o podpoře pro Národní radu osob se zdravotním postižením České republiky.

O tom jak se zapojit více ZDE.

 

Červený kontejner je mobilní a vyráží na cestu po Praze již od března!

Ve spolupráci se společností CORETEX CZ SE a s Českým červeným křížem rozšiřujeme stacionární červené kontejnery také o mobilní kontejnery, které budou umístěny v rámci projektu Mobileco v Praze 1 a 2. Využít ho tak mohou i obyvatelé, kteří nemají červený stacionární kontejner ve svém okolí.

Společnost ASEKOL ve spolupráci s projektem Mobileco tak plní svůj dlouhodobý cíl usnadnit veřejnosti cestu k recyklaci. Veřejnost může využít mobilní kontejner, vhodit do něj drobné elektrozařízení z domácnosti a kvůli např. klávesnici nehledat sběrný dvůr. Součástí kontejneru je i oddělená část na sběr použitého textilu, takže můžete přinést rovnou i Vaše nepotřebné oblečení.

Termíny a lokality přistavení mobilního kontejneru pro měsíc březen:

Praha 1 – textil a elektro

15.03.2017 - Široká – naproti FF UK

16.03.2017 - Ostrovní u ZŠ

17.03.2017 - Štěpánská x Řeznická

20.03.2017 - Petrské nám.x Lodecká

21.03.2017 - Haštalská u č.2

Praha 2 – textil a elektro

11.03. - 12.03.2017 - Kladská x Lužická

18.03. - 19.03.2017 - Na Kozačce x Rybalkova

Aktuální harmonogram přistavení mobilního kontejneru, naleznete na webu projektu Textileco. Termíny jsou zveřejňovány se sedmidenním předstihem.

Do červeného kontejneru patří drobná elektrozařízení (např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony a další).

Do červeného kontejneru nepatří: televizory, počítačové monitory, zářivky a úsporné žárovky.

Každý kdo využije tento mobilní červený kontejner podpoří Český červený kříž. Děkujeme, že pomáte s námi.

Všechna průmyslová práva vyhrazena společností CORETEX CZ SE.

Novinky

Startuje akce REDBAG - 08.09.2017
Likvidace drobného elektrozařízení vhozeného do kontejneru se směsným odpadem znamená pro obec náklady navíc. V průběhu října 2017 se proto ve vybr... »

Archiv novinek »Navigace:

Úvod > Akce